Reforma pohlaví #49
Loading…
Reference in a new issue
No description provided.
Delete branch "reforma_pohlavi"
Deleting a branch is permanent. Although the deleted branch may continue to exist for a short time before it actually gets removed, it CANNOT be undone in most cases. Continue?
Přepsal jsem, jak se chováme k pohlaví. Osobně mi přijde, že se spíš hodí enum, než to mlátit booleanem (věděli jste, že máme v testdatech pohlaví řešitelů přesně otočená, a to od nepaměti? :-D). Kromě toho, pro web pohlaví není skoro nikde použité: kromě toho, že je generujeme v testdatech a vyskytují se v CSV exportu, jsou v AESOP exportu (jehož budoucnost je nejasná, ale whatever) a formátoval se podle toho mail o došlém řešení (to jsem přepsal do přít. času a tím odpadla potřeba genderovat).
O tom, jak se má pole v modelu jmenovat nebo jestli pohlaví nezahodit úplně klidně můžeme diskutovat, asi nemám moc silné názory…
Jen bych byl pro, aby to nebyl boolean – btw,
používám Archdo binárních genderových krabiček sám moc nepasuji :-)Uh, po mergi fakt hodně nevím, jak moc tenhle PR je funkční :-/
Tak teď už to vypadá funkčněji…
Za mě to vypadá OK. Zkusil bych to nasadit na testweb a podívat se, co to provede…
Na testwebu to je, data vypadají v pořádku. Můžu zkusit nahrát řešení, ale problém nečekám… (AESOPí API nastudované nemám, tak si po něm povídat spíš nezvládnu…)
Přišly errory z testwebu…
Bo jsem nešika a načítám stránku během deploye. Ignorovat, tentýž požadavek o chvíli později prošel :-)
Jen čím dál víc přemýšlím, jestli to prostě nezahodit úplně. Mít v databázi kolonku jen kvůli jedné volitelné položce v AESOPím exportu (a pak aby bylo co zobrazovat na
/stav
:-P) je možná trochu zbytečné…Tak občas řešitelům posíláme e-maily (například na soustředění).
Možná se nám to také hodí vědět kvůli pokojům na soustředění a také kvůli zdravotním věcem. Ale je pravda, že tohle by mohlo být ve zdravotnickém dotazníku.
Já bych to tam prozatím mergnul takhle…
Jenže je velmi nepraktické komunikovat, jestli se zrovna ptáme „jak se vnitřně cítíš?“ (tj. na co se ptá AESOP asi), „jak tě máme oslovovat?“ (pro maily ap.) nebo „jaké jsou tvé hladiny hormonů?“ (nebo co přesně je u lidí ten zdravotně relevantní faktor). A tyhle otázky nemusí mít stejnou odpověď…
To je ostatně jeden z důvodů, proč to přejmenovávám z „pohlaví“ na „oslovení“ – aby se to ptalo na tu otázku, která web zajímá nejvíc.
OK.